Aktualności - ogłoszenia 4 czerwca 2016 wyświetleń: 1073

Ogłoszenia parafialne - X Niedziela w ciągu roku.

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 czerwca 2016

1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 18.00.
  2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia
i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą
i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru o godz. 18.00 po Mszy św. wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca, a w niedziele o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  4. W piątek 10 czerwca zapraszamy na V Festiwal Talentów im. Jana Pawła II pt. „Wypłyń na głębię”. O godz. 10.00 Msza św. rozpoczynająca festiwal, następnie o godz. 11.00 konkurs piosenek w GCI. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału wszystkich mieszkańców Dolic.
  5. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym
w ostatnich dniach parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego.
    W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane w tym dniu na tace przeznaczone będą na fundusz remontowo - budowlany naszej świątyni. Planujemy w najbliższym czasie przystąpić do naprawienia elewacji wieży kościoła. O posprzątanie kościoła poprosimy mieszkańców ul. Ogrodowej nr 40 klatka C

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VI – św. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi
z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”;

10 VI – bł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi potwierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy;

11 VI – św. Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

utworzono : 2016-06-04