Aktualności - ogłoszenia 18 czerwca 2016 wyświetleń: 895

Ogłoszenia parafialne - XII Niedziela w ciągu roku.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 czerwca 2016

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.
  2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz.18.00 po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. W niedzielę o godz. 17.30.
  3. W każdy wtorek przed Mszą św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z Jego przyczyną będziemy prosić o potrzebne łaski dla nas osobiście oraz dziękować Dobremu Bogu za dar obecności błogosławionego Męczennika pośród nas w relikwiach. Prośby i podziękowania do błogosławionego ks. Jerzego można składać przed Mszą św. w każdy wtorek na ołtarzu.
  4. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.
  5. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz.18.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  6. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę o godz. 3.30 pielgrzymi udający się na pielgrzymkę do Italii gromadzą się na Mszy św. Po niej bezpośrednio wyjeżdżamy do Szczecina, aby dołączyć do pozostałych pielgrzymów.
  8. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie i dekoracje kościoła parze młodej. W tym tygodniu proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ulicy Ogrodowej nr 42 klatka A.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;

• 24 VI – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

utworzono : 2016-06-18