Aktualności - ogłoszenia 3 lipca 2023 wyświetleń: 159

Ogłoszenia parafialne - XIII Niedziela Zwykła

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 lipca 2023

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia.
  2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  3. Podczas środowej Nowenny o godz.18.00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej, którą wzywamy również jako Umocnienie słabych i Cudowną Lekarkę w chorobach.
  4. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. (…) dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz podczas pierwszo-piątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w naszym kościele o godz. 18.00.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii i złożenie ofiar na kwiaty państwu Wilhelminie Ciećwież, Wandzie Szczepańskiej, Helenie i Zdzisławowi Piecuch oraz Magdalenie Pelczarskiej. W tym tygodniu bardzo prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Wiejskiej.
  7. Od soboty, tj. od 8 lipca do 16 lipca rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Rozpoczęcie nowenny o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, ofiary składane na tace beda przeznaczone na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i Domu Parafialnego. Do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zostało złożone pismo z prośbą o wydanie zaleceń do planowanych prac przy usunięciu starej, wtórnej posadzki i wykonanie nowej posadzki w naszym kościele.

aktualizowano: 2023-07-09