Aktualności - ogłoszenia 30 czerwca 2024 wyświetleń: 135

Ogłoszenia parafialne - XIII Niedziela Zwykła

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 czerwca 2024

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
  2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Natomiast w środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.
    W pierwszy piątek zapraszamy na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą wotywną o Sercu Bożym.
    W pierwszą sobotę rano odwiedzimy chorych naszej wspólnoty parafialnej, a przed Mszą  św. wieczorną odprawimy wynagradzające nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanej.
  4. Zakończyliśmy prace związane z ułożeniem nowej posadzki w naszej świątyni. Wyrażam z serca głębokie podziękowanie wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspomogli to dzieło. Całkowity koszt - prace plus materiał - wyniósł 62 052 PLN. Zebraliśmy na ten cel, łącznie z tacami inwestycyjnymi, od początku roku i ofiarami darczyńców - 34 264 PLN. Bardzo serdecznie proszę o finansowe wsparcie tej naszej wspólnej inwestycji. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali w montażu i demontażu polowego ołtarza. Dziękujemy dyrekcji Domu Kultury za udostępnienie nam namiotów, jak również osobom, które odpowiedziały na prośbę i przyszły posprzątać nasz kościół po pracach związanych z ułożeniem posadzki.
    Bardzo proszę w tym tygodniu o przygotowanie świątyni do niedzielnej Eucharystii kolejne rodziny z ul. Wojska Polskiego.
  5. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pomódlmy się także za zmarłych w ostatnim czasie Parafian…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.

- W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

aktualizowano: 2024-07-14