Aktualności - ogłoszenia 2 września 2017 wyświetleń: 875

Ogłoszenia parafialne - XXII Niedziela w ciągu roku.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
3 września 2017

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  2. Jutro, tj. w poniedziałek rozpoczęcie Roku Szkolnego. Rozpocznijmy zajęcia szkolne z Panem Bogiem podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, nauczycieli.
  3. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w poniedziałki polecamy nasze intencje poprzez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, we wtorki bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w piątki – na Koronkę do miłosierdzia Bożego i litanię do św. S. Faustyny Kowalskiej o godz. 17.45. Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania, spowiedzi św. w naszym kościele codziennie w tygodniu od godz. 17.00.
  4. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  5. Parafialny Zespół Caritas dziś po Mszach św. zbiera dobrowolne ofiary na rzecz poszkodowanym w Polsce podczas sierpniowych nawałnic.
  6. W przyszłą niedziele przypada druga niedziela miesiąca. Taca zbierana w tym dniu w całości przeznaczona będzie na fundusz budowlano - remontowy naszej świątyni i domu parafialnego. W chwili obecnej przeprowadzany jest remont kapitalny mieszkania księdza wikariusza, następnie będą wymieniane pozostałe okna w domu parafialny ( 16 sztuk ) oraz przymierzamy się do wymiany dachu na plebanii. Odnowiona i odrestaurowana brama na plac świątynny jak widać wróciła na swoje miejsce.
  7. Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza na uroczystość konsekracji pierwszego na świecie sanktuarium pod tym wezwaniem. Odbędzie się ona 9 września br. o godz. 12.00 na Osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Uroczystości przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, który będzie także konsekratorem świątyni, a współkonsekratorem będzie Ksiądz Biskup Antonio Marto z Fatimy.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone kwiaty młodym parom, w tym tygodniu bardzo proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców ulicy Pyrzyckiej.
aktualizowano: 2017-09-02