Aktualności - ogłoszenia 23 września 2023 wyświetleń: 139

Ogłoszenia parafialne - XXV Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 września 2023

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom.
  2. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej. Dziś tez po Mszach św. dobrowolną ofiarą możemy podziękować pani organistce za uświetnienie grą i śpiewem naszych zgromadzeń liturgicznych.
  3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie wymyślona bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  4. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 – serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
  5. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  6. Pani Sołtys zaprasza na Zebranie Sołeckie w środę 27 września o godz. 17.00 w Domu Kultury. Zebranie dotyczyć będzie funduszy sołeckich.
  7. Dziękujemy paniom Elżbiecie Dylewskiej, Czesławie Grzybek, Beacie Kordyka i Danucie Szczerbińskiej za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii oraz za złożone ofiary na kwiaty. W tym tygodniu bardzo prosimy o przygotowanie kościoła kolejne rodziny z ulicy Ogrodowej.

aktualizowano: 2023-10-01