Aktualności - ogłoszenia 8 października 2016 wyświetleń: 1093

Ogłoszenia parafialne - XXVIII Niedziela w ciągu roku.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
9 października 2016

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc
w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się wieczorem w czasie nabożeństwa różańcowego, na które serdecznie zapraszamy na godz. 17.30.
  2. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostaną wprowadzone uroczyście relikwie św. Jana Pawła II do naszej świątyni, wprowadzenia relikwii dokona specjalny delegat księdza Arcybiskupa, ks. prałat Zbigniew Wyka. Bardzo proszę czterech mężczyzn do niesienia feretronu z relikwiami. O godz. 10.50 wyruszymy procesją z domu parafialnego do kościoła. Po Mszy św. GCI i Caritas zaprasza na Festyn Rodzinny, który przebiegać będzie pod hasłem „Cześć i czołem, Papież zaprasza na kluski z rosołem”. Podczas festynu wiele wspaniałych konkursów rodzinnych, konkurs na papieskie kremówki, ciasta, kawa, herbata, rosół z kluskami i wiele innych wspaniałych atrakcji. Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na „wyprawki szkolne” dla dzieci w Nigerii. Chcielibyśmy ufundować trzy wyprawki, a może i więcej, na cały rok. Jedna wyprawka to koszt 300 zł.
  3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w poniedziałek i środę o godz. 17.30.
  4. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz 17.30, a po nim na Mszę Świętą. W tym też dniu rozpoczniemy Rok Maryjny, który jest też bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości 100-lecia Objawień Fatimskich.
  5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko pracujących
w szkołach i przedszkolach na terenie parafii do wspólnej modlitwy.
  6. Dnia 15 października będzie obchodzony w Polsce XIII Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy wszystkich przeżywających żałobę po stracie dziecka na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00.
  7. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na remont wieży naszej świątyni. Zebraliśmy kwotę 23 091 zł. Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Gminy Dolice za dotację w wysokości 10 000 zł na wykonanie remontu wieży kościoła w Dolicach. Dzięki dotacji mogliśmy w całości zapłacić wykonawcy za wykonanie remontu. Przy okazji remontu zostały naprawione słupki przy wejściowych bramach na plac kościelny oraz wymalowane ściany przedsionków kościoła. Raz jeszcze serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty państwu Sebek, Witczak, Chachuła, Noręberg, a w tym tygodniu proszę o posprzątanie świątyni parze młodej, która w sobotę bierze ślub.
  9. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;

• 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.

aktualizowano: 2016-10-08