Aktualności - ogłoszenia 13 listopada 2016 wyświetleń: 1212

Ogłoszenia parafialne - XXXIII Niedziela w ciągu roku.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 listopada 2016

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam
o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Czego jesteśmy świadkami we współczesnym świecie. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.
  2. Od 11 listopada trwamy w modlitewnym skupieniu podczas wspólnie odmawianej nowenny przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W najbliższy piątek 18 listopada o godz. 18.00 ks. bp Henryk Wejman rozpocznie w naszej wspólnocie Parafialny Dzień Miłosierdzia, który będzie jednocześnie zakończeniem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W czasie uroczystej Mszy świętej młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00. W tym też dniu rozpoczniemy Adwentowe dni skupienia, które zakończymy Sumą Odpustowa w niedziele o godz. 11.00. Po sumie Parafialny Zespół Caritas zaprasza na festyn przy kościele.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  4. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.
  5. W przyszłym roku przypada setna rocznica Objawień Fatimskich, w związku z tymi obchodami organizowana jest pielgrzymka do Fatimy w dniach od 02 do 16 października 2017 r. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. Chętni na wspólny wyjazd mogą również program wziąć z zakrystii.
  6. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Dziękuje za posprzątanie świątyni i złożenie ofiar na kwiaty paniom Magdalenie Lorek, Julii Cybulskiej, Annie Graban, Halinie Górskiej , a w tym tygodniu poproszę o posprzątanie świątyni w czwartek po Mszy św. rodziców młodzieży bierzmowanej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich,

• 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;

• 19 XI – bł. Salomea, klaryska,

aktualizowano: 2016-11-21