Aktualności - ogłoszenia 1 września 2024 wyświetleń: 92

Ogłoszenia parafialne - XXII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 września 2024

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.
  2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej.
  3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.
  4. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej  odbywa się  w szkole i przy parafii podczas comiesięcznych spotkań z rodzicami. W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy rodziców dzieci z klasy trzeciej, która przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej na pierwsze spotkanie organizacyjne.
    Zachęcamy do wstąpienia w szeregi ministrantów chłopców już od klasy pierwszej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W pierwszy czwartek wieczorem zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołanych oraz o powołania.
    W pierwszy piątek od godz. 17.00  zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem ku czci Serca Bożego. Podczas adoracji również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednanymi z Bogiem i braćmi.
    W pierwszą sobotę  w godzinach rannych odwiedzimy naszych chorych parafian z Najświętszym Sakramentem, a przed wieczorną Eucharystią nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  6. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca , ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na fundusz remontowo budowlany naszej świątyni i domu parafialnego. W tym też dniu rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Nowennę rozpoczniemy zawiązaniem węzłów o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za przystrojenie świątyni. W tym tygodniu o przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii prosimy kolejne rodziny z ul Pyrzyckiej.
  8. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu…

aktualizowano: 2024-09-08