Aktualności - ogłoszenia 21 października 2018 wyświetleń: 789

Ogłoszenia parafialne - XXIX Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
21 października 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Przy wyjściu z kościoła można dobrowolną ofiarą wesprzeć działalność misjonarzy.
  3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30.
  4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Również za tydzień w niedzielę o godz.11.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami znajdują się na stole w kruchcie kościoła.
  6. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i złożenie ofiar na kwiaty rodzinom Roman, Tylickim i Moskwa . W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o posprzątanie świątyni kolejne rodziny z ulicy Wiśniowej.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary na fundusz remontowo - budowlany w ubiegłą niedzielę w wysokości 2 484 zł. Dzięki zbiórce mogliśmy już całkowicie spłacić dług za remont dachu na domu parafialnym. Bardzo serdecznie dziękuję. W chwili obecnej wykonywany jest podjazd dla wózków od ul. Wiejskiej i szykujemy się do wymiany bocznych drzwi naszej świątyni z zachowaniem oryginalnych okuć. Mamy na to pełną zgodę konserwatora zabytków. W związku z tymi pracami wejście do kościoła tylko od ulicy Wojska Polskiego. Za te chwilowe utrudnienia serdecznie przepraszamy. Na cmentarzu naprawiane są pomniki nagrobne poprzednich proboszczów, śp. ks. Edwarda Koryla i śp. ks. Józefa Patli. W Ziemomyślu trwa aktualnie kapitalny remont tamtejszej kaplicy p.w. Św. Józefa. To tak dla wiadomości naszych czcigodnych parafian. Raz jeszcze z całego serca dziękuję za życzliwość i otwarte serca na duchowe i materialne potrzeby naszej wspólnoty.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Papieża.

aktualizowano: 2018-10-21